מחיר השלמת בגרויות – כמה זה עולה? האם מקצוע בודד או כמה מקצועות יחד?

 

לא מעט צעירים וצעירות נדרשים להשלים בגרויות אחרי צבא, אם ברצונם להתקבל ללימודים באקדמיה. לעיתים מדובר על מקצוע בודד ולעיתים מדובר על מספר מקצועות אשר הם צריכים להשלים, אחרת הם לא יוכלו לעמוד בדרישות המוסד אליו הם רוצים להתקבל.

צעירים וצעירות נאלצים להשלים בגרויות מסיבות שונות, החל מעצם זה שהם כלל לא עשו בגרות במקצוע מסוים והוא נדרש בשביל לקבל תעודת בגרות מלאה וכלה בכך שהם צריכים להשלים בגרות במקצוע ספציפי, בשביל להתקבל לתחום לימודים מסוים. מעבר לכך, הרי ישנם צעירים וצעירות שצריכים לשפר תוצאות בגרות במקצועות מסוימים, בשביל לעמוד בתנאי הסף.

בישראל פועלים מספר מוסדות בעזרתם אפשר להשלים בגרויות במהלך ואחרי הצבא. מדובר על מוסדות פרטיים, אשר מעסיקים את טובי המורים במקצועות השונים, ולקורסים יכולים להירשם כל מי שרוצה להשלים בגרות או לשפר את הציונים. מדובר על מורים עם ניסיון מקצועי, ידע נרחב ויכולות הוראה גבוהות. חשוב להדגיש, המורים בעצמם נבחנים פעמים רבות, לפני שהם מקבלים את משרת הלימוד וכן במהלך השנים, בשביל לוודא שהם אכן מתאימים לתפקיד ויכולים להעביר את החומר בצורה נכונה.

תוכניות הלימוד במוסדות השלמת בגרויות, כוללות התייחסות להיבטים ספציפיים שקיימים במבחן, מבלי לחרוג בנושאים ובזמן, וכן התוכנית כוללת מרתון של שיעורים ומבחני סימולציה, על מנת לאפשר לתלמידים להתכונן ולקבל את כל הכלים הנדרשים להם בשביל ללמוד למבחן כמו שצריך.


כמה זה עולה לנו?

כפי שאנחנו יכולים להניח, הרי כל מקום מתמחר בצורה שונה את המחירים של הקורסים אותם הוא מעביר. התמחור בדרך כלל מתבצע על פי כמות היחידות שהתלמיד רוצה ללמוד, כלומר, אם הוא נרשם לקורס של 3,4,5 יחידות, הרי שבכל אחד מהקורסים המחיר יהיה שונה. מה שכן, ברוב המקרים עלות הקורסים לא תהיה שונה ממקצוע אחד לשני. לכן, קורס מתמטיקה 5 יחידות לא יהיה שונה בעלות שונה מקורס אנגלית 5 יחידות. אך הוא כן יהיה שונה, כאמור, מקורס מתמטיקה 3 יחידות.

צריך לקחת בחשבון, שהתמחור מתבצע על פי סוג הקורס, איכות ההשקעה הנדרשת בו וגם הביקוש. ישנם קורסים אליהם הביקוש גבוה יותר ולכן המחיר יהיה גבוה יותר. לעומת זאת קורסים שהביקוש אליהם נמוך, המחיר יהיה בהתאם.

עלויות הקורסים נעות בטווחים של אלפי שקלים. כלומר, אנחנו יכולים למצוא קורס שעולה 3000 שקל או קורס שעולה 5000-6000 שקל. חשוב לציין, בדרך כלל קורסים במתמטיקה, אנגלית, יעלו הרבה יותר מקורס השלמת בגרויות בספרות, היסטוריה, אזרחות, שהם קורסים עיוניים. זה נובע לא רק מהביקוש, אלא גם מהעובדה שמדובר במקצועות פחות חיוניים לבגרות במקרים רבים.

מעבר לכך, קורסי השלמה למקצועות בחירה 5 יחידות, למשל פיזיקה, כימיה, עולים יותר מאשר קורסים אחרים, בגלל הייחוד שלהם.


כיצד אפשר להקטין עלויות

ראשית, אם יש צורך לבצע השלמת בגרויות ביותר ממקצוע אחד, מוטב לעשות זאת באותו מקום ואולי אפילו באותו זמן. כלומר, מוטב להירשם לכמה קורסים במקביל ולא לקורס אחד ספציפי. כך אפשר לקבל מחיר הרבה יותר משתלם.

שנית, אם יש אפשרות להשתמש במענק מהצבא, מלגות או אמצעים חיוניים אחרים, אשר זה בוודאי יוזיל עלויות באופן דרסטי.

שלישית, חשוב לקחת בחשבון, אם הציון בבחינה אינה לשביעות רצונכם, אתם יכולים במקומות מסוימים להירשם לקורס חוזר בחצי מחיר או בהנחה אחרת משמעותית. חשוב לבחון את זה, לפני שמחליטים להירשם להשלמת בגרויות במקום מסוים.

 

עוד כתבות מעניינות:

מסנן מים
בלוג

יתרונות פילטר המים התחליפי של בלווטר

מסנן המים החלופי של Bluwater.co.il הוא מערכת סינון מים איכותית המיועדת לספק מי שתייה נקיים ובטוחים. זהו מסנן חלופי התואם למספר מערכות סינון מים, כולל Electra Bar ו-Electra Bar Spiral. מסנן המים החלופי של Bluwater.co.il הוא בחירה פופולרית עבור מי שמחפש לשפר את איכות מי השתייה שלהם, והוא מציע מספר יתרונות על פני סוגים אחרים של מסנני מים.

ארצות הברית
בלוג

 ארהב בעונת החורף

החורף בארה"ב הופך את הנוף לארץ פלאות קסומה, ומציע למטיילים חוויה ייחודית המנוגדת באופן דרמטי לכל עונה אחרת. מנופי הערים הנוצצים המקושטים באורות חגיגיים ועד לפארקים הלאומיים המושלגים והשלווים ואתרי הסקי ברמה עולמית, החורף בארה"ב עונה על מגוון רחב של תחומי עניין ופעילויות. למרות הקסם המהפנט, תכנון טיול בעונה זו מגיע עם יתרונות וחסרונות משלו, החל מהתמודדות עם מזג האוויר הקר ועד ניווט בין קהל החגים. מאמר זה צולל אל חוויות החורף המובהקות ברחבי ארצות הברית, ומדגיש יעדים מומלצים, טיפים חיוניים לתכנון טיולים ומידע חשוב שיש לקחת בחשבון לטיול חורף בלתי נשכח. בין אם אתם מחפשים הרפתקאות בהרים המושלגים או מתענגים על אקלים החורף המתון של אזורים דרומיים, טיול חורף מתוכנן היטב לארה"ב מבטיח רגעים בלתי נשכחים וגילויים ייחודיים.

משאבת סולר
בלוג

חובקים את העתיד: שינוי תחבורה עם ערכת משאבת הדיזל

תחבורה תמיד הייתה חלק חיוני מחיי היומיום שלנו, ומאפשרת לנו להתחבר אחד לשני ולחקור אופקים חדשים. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, אין זה מפתיע שתחום התחבורה עובר מהפך משמעותי. אחד ההתפתחויות המרגשות ביותר בתחום זה הוא הצגת ערכת משאבת הדיזל, שחוללת מהפכה בדרך שבה אנו מתדלקים את כלי הרכב שלנו.